TAŚMY TESA®

Platinium Converter Partner TESA

Taśmy TESA

Przedsiębiorstwo Tesa jest jednym z wiodących światowych producentów technicznych taśm klejących oraz systemowych rozwiązań samoprzylepnych (łącznie ponad 7 000 produktów) dla klientów przemysłowych i profesjonalnych oraz użytkowników indywidualnych.

Tesa – lider produkcji taśm klejących

Od 2001 r. tesa SE (4 917 pracowników) jest spółką całkowicie zależną od firmy Beiersdorf AG (do której należą m.in. takie marki jak NIVEA, Eucerin i la prairie).

Produkty i rozwiązania dla różnych branż przemysłowych — takich jak motoryzacja, sektor elektroniczny (np. smartfony, tablety), branża poligraficzno-papiernicza, materiały budowlane i zabezpieczenia do skutecznej ochrony marki i produktów — generują około 76% sprzedaży Grupy tesa (2018: 1,342.8 miliony). tesa współpracuje także z branżą farmaceutyczną w zakresie projektowania plastrów leczniczych. 24% sprzedaży tesa przypada na segment konsumentów i fachowców, którym 300 produktów dla klientów indywidualnych ułatwia pracę w domu i biurze.

Taśmy aktywowane termicznie

Taśmy aktywowane termicznie HAF tesa®

Taśmy HAF to aktywowane termicznie taśmy dwustronne i jednostronnie klejące. W temperaturze pokojowej taśmy tesa HAF nie wykazują lepkości. Aktywuje się ona wraz ze wzrostem temperatury osiągając optymalne wartości przy około 90C.

Taśmy lakiernicze tesa®

Taśmy lakiernicze tesa®

Lakiernicze taśmy maskujące to przede wszystkim produkty papierowe – które są bardzo łatwe w aplikacji ręcznej bez dodatkowych narzędzi.

Taśmy tekstylne - materiałowe tesa®

Taśmy tekstylne – materiałowe tesa®

Taśmy tekstylne i materiałowe stanowią bardzo wszechstronną gamę produktową. Ich właściwości techniczne a także łatwość w aplikacji ręcznej bez dodatkowych narzędzi otwierają szerokie możliwości zastosowania.

Taśmy maskujące, foliowe

Taśmy maskujące, foliowe tesa®

Foliowe taśmy maskujące stosujemy wszędzie gdzie potrzebna jest precyzja lub elastyczność – w zależności jaka folia zostanie zastosowana.

Taśmy do wiązek Tesa

Taśmy do wiązek tesa®

Taśmy do wiązek marki tesa służą przede wszystkim do wiązkowania okablowania. W zależności od zastosowania i wymogów oferowane są różne produkty o pasujących parametrach technicznych.

Eko-tech Converting Company - Folie ochronne Tesa

Folie ochronne tesa®

Folie ochronne tesa® charakteryzują się wyjątkowymi parametrami. Dlatego też podzieliliśmy ofertę folii ochronnych na poszczególne pola zastosowania tj. do wewnątrz, na zewnątrz oraz do trwałego zabezpieczania powierzchni.

Taśmy pakowe Tesa

Taśmy pakowe tesa®

Taśmy pakowe tesa to najbardziej powszechna grupa produktowa marki tesa. Taśmy pakowe można znaleźć praktycznie w każdym opakowaniu – czy to kartonowym czy foliowym.

Taśmy pakowe ekologiczne Tesa

Taśmy pakowe ekologiczne tesa®

Ekologiczna taśma papierowa to rodzaj taśmy klejącej, która jest bardziej przyjazna dla środowiska niż tradycyjne taśmy klejące wykonane z tworzyw sztucznych. Została stworzona z myślą o redukcji negatywnego wpływu na środowisko, a jej podstawowym materiałem jest papier.

Taśmy wzmacniane tesa®

Taśmy wzmocnione tesa®

Taśmy wzmocnione tesa ze wzmocnieniem wzdłużnym lub krzyżowym na kleju kauczukowym lub akrylowym do wiązkowania czy łączeń technologicznych.

Taśmy strappingowe TESA

Taśmy strappingowe tesa®

Taśma strappingowa tesa jest foliowym produktem bazującym na folii MOPP która charakteryzuje się bardzo dużą siłą wewnętrzną i odpornością na zrywanie.

Taśmy oznaczeniowe TESA

Taśmy oznaczeniowe tesa®

Taśmy oznaczeniowe używane w różnych zastosowaniach, takich jak organizacja kabli, oznaczanie towarów, czy przestrzeni biurowych i magazynowych. Są one wyjątkowo przydatne w miejscach, gdzie istnieje potrzeba szybkiego i łatwego oznaczania przedmiotów.

Szpule taśmy jednostronnych

Szpule taśm jednostronnych tesa®

Sprawdź dostępne produkty

Taśmy dwustronne tesa® ACXplus

Taśmy dwustronne tesa® ACXplus

Łączenie różnych materiałów ze sobą – aluminium i stali, stali i szkła, szkła z tworzywem sztucznym – można wykonać za pomocą taśm tesa ACXplus.

Taśmy dwustronne Tesa

Taśmy dwustronne tesa®

Na tej podstronie znajdują się taśmy dwustronne – tkaninowe, foliowe, włókninowe czy transferowe – marki tesa tape dostępne w ofercie Eko-Tech.

Taśmy dwustronne transferowe

Taśmy dwustronne transferowe tesa®

Taśmy transferowe tesa to najnowsze rozwiązania tworzenia powierzchni samoprzylepnych w procesie laminacji różnych materiałów.

Taśmy dwustronne piankowe Tesa

Taśmy dwustronne piankowe tesa®

Dwustronne taśmy piankowe tesa to znacząca ilość produktów o różnych właściwościach do różnych zastosowań.

Szpule taśmy dwustronnych

Szpule taśm dwustronnych tesa®

Sprawdź dostępne produkty

Dyspensery Tesa

Dyspensery tesa®

Dyspensery do taśm to często niezbędne narzędzia które pomagają w optymalizacji pracy z taśmą samoprzylepną. W naszej ofercie znajdą Państwo manualne dyspensery ręczne oraz stołowe.

Materiały termoprzewodzące tesa

Materiały termoprzewodzące – Thermal Pady

Sprawdź dostępne produkty

Pozostałe produkty

Pozostałe produkty tesa®

Sprawdź dostępne produkty

Dodatki

Dodatki tesa®

Sprawdź dostępne produkty

Taśmy tesa – zróżnicowany asortyment do zastosowań w motoryzacji

W ofercie produktowej adresowanej do branży motoryzacyjnej znajdują się taśmy tesa przeznaczone do solidnego mocowania części samochodowych. Trwałe i bezpieczne łączenia są o tyle istotne, że podzespoły i części poszczególnych typów środków transportu ustawicznie podlegają statycznym i dynamicznym naprężeniom. W tej kategorii asortymentowej na szczególną uwagą zasługują dwustronne taśmy, które doskonale nadają się do montażu różnego rodzaju elementów plastikowych wewnątrz i na zewnątrz pojazdu (np. listew progowych, dachowych i przyokiennych, czujników parkowania, spoilerów).

Taśmy tesa dla producentów urządzeń AGD

W bogatej gamie asortymentowej znajdują się także artykuły skierowane do producentów urządzeń AGD. Dzięki nim mocowane są m.in.:

  • panele obsługowe pralek,
  • wężownice zamrażarek,
  • odbojniki ochronne w sklepowych ladach chłodzących,
  • tabliczki znamionowe,
  • listwy ozdobne i emblematy z firmowym logo.

W procesie produkcji urządzeń AGD taśmy tesa stosowane są również do zakrywania szczelin i łączeń podczas wtryskiwania pianki poliuretanowej oraz maskowania otworów.

Taśma tesa – sprawdzony produkt w budownictwie

W tej kategorii taśmy tesa są powszechnie wykorzystywane do mocowania elementów stolarki okiennej i drzwiowej, paneli konstrukcyjnych i profili wzmacniających w windach, okładzin ściennych, biurowych ścianek działowych, podłogowych wykładzin dywanowych czy luster. Lakiernicze, maskujące, aktywowane termicznie, włókninowe, foliowe, antypoślizgowe, ochronne, mrozoodporne – to tylko niektóre typy artykułów wykorzystywanych w branży budowlanej.

Taśmy tesa do ogólnych i specjalistycznych zastosowań w elektronice i RTV

W branży elektronicznej i RTV taśma tesa znajduje zastosowanie do łączenia, amortyzowania, uszczelniania i mocowania elementów wyposażenia telefonów, aparatów cyfrowych, drukarek, głośników. Produkty  stanowią skuteczne rozwiązania eliminujące problemy związane z izolacją elektryczną, termiczną, ekranowaniem i ochroną różnych powierzchni.

Pliki do pobrania

Tesa automotive – przejdź
Tesa AGD – przejdź
Budownictwo – przejdź
Pojazdy specjalne – przejdź

Taśmy TESA®

Masz pytania? Skontaktuj się z nami: tel. 34 3578 624 | info@eko-tech.biz