TAŚMY TESA

Taśmy TESA

Przedsiębiorstwo Tesa jest jednym z wiodących światowych producentów technicznych taśm klejących oraz systemowych rozwiązań samoprzylepnych (łącznie ponad 7 000 produktów) dla klientów przemysłowych i profesjonalnych oraz użytkowników indywidualnych.

Od 2001 r. tesa SE (4 917 pracowników) jest spółką całkowicie zależną od firmy Beiersdorf AG (do której należą m.in. takie marki jak NIVEA, Eucerin i la prairie).

Platinium Converter Partner TESA

Produkty i rozwiązania dla różnych branż przemysłowych — takich jak motoryzacja, sektor elektroniczny (np. smartfony, tablety), branża poligraficzno-papiernicza, materiały budowlane i zabezpieczenia do skutecznej ochrony marki i produktów — generują około 76% sprzedaży Grupy tesa (2018: 1,342.8 miliony). tesa współpracuje także z branżą farmaceutyczną w zakresie projektowania plastrów leczniczych. 24% sprzedaży tesa przypada na segment konsumentów i fachowców, którym 300 produktów dla klientów indywidualnych ułatwia pracę w domu i biurze.

Taśmy aktywowane termicznie

Taśmy aktywowane termicznie HAF

Taśmy HAF to aktywowane termicznie taśmy dwustronne i jednostronnie klejące. W temperaturze pokojowej taśmy tesa HAF nie wykazują lepkości. Aktywuje się ona wraz ze wzrostem temperatury osiągając optymalne wartości przy około 90C.

czytaj więcej
Taśmy lakiernicze tesa®

Taśmy lakiernicze TESA

Lakiernicze taśmy maskujące to przede wszystkim produkty papierowe – które są bardzo łatwe w aplikacji ręcznej bez dodatkowych narzędzi.

czytaj więcej
Taśmy tekstylne - materiałowe tesa®

Taśmy tekstylne – materiałowe tesa®

Taśmy tekstylne i materiałowe stanowią bardzo wszechstronną gamę produktową. Ich właściwości techniczne a także łatwość w aplikacji ręcznej bez dodatkowych narzędzi otwierają szerokie możliwości zastosowania.

czytaj więcej
Taśmy maskujące, foliowe

Taśmy maskujące, foliowe

Foliowe taśmy maskujące stosujemy wszędzie gdzie potrzebna jest precyzja lub elastyczność – w zależności jaka folia zostanie zastosowana.

czytaj więcej
Taśmy dwustronne tesa® ACXplus

Taśmy dwustronne tesa® ACXplus

Łączenie różnych materiałów ze sobą – aluminium i stali, stali i szkła, szkła z tworzywem sztucznym – można wykonać za pomocą taśm tesa ACXplus.

czytaj więcej
Taśmy dwustronne Tesa

Taśmy dwustronne tesa®

Na tej podstronie znajdują się taśmy dwustronne – tkaninowe, foliowe, włókninowe czy transferowe – marki tesa tape dostępne w ofercie Eko-Tech.

czytaj więcej
Taśmy dwustronne transferowe

Taśmy dwustronne transferowe

Taśmy transferowe tesa to najnowsze rozwiązania tworzenia powierzchni samoprzylepnych w procesie laminacji różnych materiałów.

czytaj więcej
Taśmy dwustronne piankowe Tesa

Taśmy dwustronne piankowe tesa®

Dwustronne taśmy piankowe tesa to znacząca ilość produktów o różnych właściwościach do różnych zastosowań.

czytaj więcej
Taśmy do wiązek Tesa

Taśmy do wiązek tesa®

Taśmy do wiązek marki tesa służą przede wszystkim do wiązkowania okablowania. W zależności od zastosowania i wymogów oferowane są różne produkty o pasujących parametrach technicznych.

czytaj więcej
taśmy tesa

Folie ochronne tesa®

Sprawdź dostępne produkty

czytaj więcej
Taśmy pakowe Tesa

Taśmy pakowe tesa®

Taśmy pakowe tesa to najbardziej powszechna grupa produktowa marki tesa. Taśmy pakowe można znaleźć praktycznie w każdym opakowaniu – czy to kartonowym czy foliowym.

czytaj więcej
Taśmy wzmacniane tesa®

Taśmy wzmacniane

Taśmy wzmocnione tesa ze wzmocnieniem wzdłużnym lub krzyżowym na kleju kauczukowym lub akrylowym do wiązkowania czy łączeń technologicznych.

czytaj więcej
Taśmy strappingowe TESA

Taśmy strappingowe tesa®

Taśma strappingowa tesa jest foliowym produktem bazującym na folii MOPP która charakteryzuje się bardzo dużą siłą wewnętrzną i odpornością na zrywanie.

czytaj więcej
Taśmy oznaczeniowe TESA

Taśmy oznaczeniowe tesa®

Sprawdź dostępne produkty

czytaj więcej
Dyspensery Tesa

Dyspensery tesa®

Dyspensery do taśm to często niezbędne narzędzia które pomagają w optymalizacji pracy z taśmą samoprzylepną. W naszej ofercie znajdą Państwo manualne dyspensery ręczne oraz stołowe.

czytaj więcej
Pozostałe produkty

Pozostałe produkty

Sprawdź dostępne produkty

czytaj więcej
Szpule taśmy jednostronnych

Szpule taśm jednostronnych

Sprawdź dostępne produkty

czytaj więcej
Szpule taśmy dwustronnych

Szpule taśm dwustronnych

Sprawdź dostępne produkty

czytaj więcej
Dodatki

Dodatki

Sprawdź dostępne produkty

czytaj więcej

Taśmy tesa – zróżnicowany asortyment do zastosowań w motoryzacji

W ofercie produktowej adresowanej do branży motoryzacyjnej znajdują się taśmy tesa przeznaczone do solidnego mocowania części samochodowych. Trwałe i bezpieczne łączenia są o tyle istotne, że podzespoły i części poszczególnych typów środków transportu ustawicznie podlegają statycznym i dynamicznym naprężeniom. W tej kategorii asortymentowej na szczególną uwagą zasługują dwustronne taśmy, które doskonale nadają się do montażu różnego rodzaju elementów plastikowych wewnątrz i na zewnątrz pojazdu (np. listew progowych, dachowych i przyokiennych, czujników parkowania, spoilerów).

Taśmy tesa dla producentów urządzeń AGD

W bogatej gamie asortymentowej znajdują się także artykuły skierowane do producentów urządzeń AGD. Dzięki nim mocowane są m.in.:

  • panele obsługowe pralek,
  • wężownice zamrażarek,
  • odbojniki ochronne w sklepowych ladach chłodzących,
  • tabliczki znamionowe,
  • listwy ozdobne i emblematy z firmowym logo.

W procesie produkcji urządzeń AGD taśmy tesa stosowane są również do zakrywania szczelin i łączeń podczas wtryskiwania pianki poliuretanowej oraz maskowania otworów.

Taśma tesa – sprawdzony produkt w budownictwie

W tej kategorii taśmy tesa są powszechnie wykorzystywane do mocowania elementów stolarki okiennej i drzwiowej, paneli konstrukcyjnych i profili wzmacniających w windach, okładzin ściennych, biurowych ścianek działowych, podłogowych wykładzin dywanowych czy luster. Lakiernicze, maskujące, aktywowane termicznie, włókninowe, foliowe, antypoślizgowe, ochronne, mrozoodporne – to tylko niektóre typy artykułów wykorzystywanych w branży budowlanej.

Taśmy tesa do ogólnych i specjalistycznych zastosowań w elektronice i RTV

W branży elektronicznej i RTV taśma tesa znajduje zastosowanie do łączenia, amortyzowania, uszczelniania i mocowania elementów wyposażenia telefonów, aparatów cyfrowych, drukarek, głośników. Produkty  stanowią skuteczne rozwiązania eliminujące problemy związane z izolacją elektryczną, termiczną, ekranowaniem i ochroną różnych powierzchni.

Pliki do pobrania

Tesa automotive – przejdź
Tesa AGD – przejdź
Budownictwo – przejdź
Pojazdy specjalne – przejdź

Taśmy TESA

Masz pytania? Skontaktuj się z nami: tel. 34 3578 624 | info@eko-tech.biz

Skontaktuj się z nami