

Dotacje
Dotacje z Unii Europejskiej – Wsparcie Rozwoju EKO-TECH
W EKO-TECH od lat aktywnie korzystamy z możliwości, jakie oferują dotacje Unii Europejskiej, aby wzmocnić naszą pozycję na rynku oraz rozwijać innowacyjne rozwiązania. Dzięki wsparciu z funduszy UE mamy możliwość modernizacji procesów produkcyjnych, inwestycji w nowoczesne technologie i ekologiczne rozwiązania oraz rozbudowy naszych zasobów, co pozwala nam efektywnie odpowiedzieć na rosnące potrzeby naszych klientów.
Nasza firma regularnie aplikuje o środki europejskie, które przeznaczamy na kluczowe projekty z zakresu nowoczesnych rozwiązań samoprzylepnych i produkcji taśm klejących. Inwestujemy w innowacje, które pozwalają nam oferować zaawansowane produkty i usługi, wspierając jednocześnie ochronę środowiska.
Zapraszamy do śledzenia naszych projektów na stronie Dotacje UE, gdzie na bieżąco informujemy o realizowanych inwestycjach współfinansowanych z funduszy Unii Europejskiej, które pozwalają nam na dynamiczny rozwój i umacnianie konkurencyjności na rynku europejskim.

Tytuł projektu: Wdrożenie do oferty spółki innowacyjnych papierowych taśm z nadrukiem ekologicznym oraz kompozytów izolacyjnych dedykowanych branży EV
Działania: w ramach projektu planowane jest wybudowanie hali magazynowo-produkcyjnej oraz zakup środków trwałych.
Grupa docelowe: projekt ukierunkowany jest na podniesienie konkurencyjności beneficjenta, tj. EKO-TECH Sp. z o.o. Sp. k.
Cel projektu: zwiększenie efektywności procesu produkcyjnego oraz wdrożenie przez Eko-Tech Sp. z o.o. Sp.k. (Eko-Tech) do swojej oferty nowych innowacyjnych produktów – papierowych taśm z nadrukiem ekologicznym oraz kompozytów izolacyjnych dedykowanych branży EV.
Efekty projektu: wdrożenie gospodarki obiegu zamkniętego i zwiększenie efektywności energetycznej przedsiębiorstwa, realizacja projektu z uwzględnieniem społecznej odpowiedzialności biznesu, wzrost konkurencyjności firmy, realizacja koncepcji 6R, realizacja wyzwań i celów określonych w Terytorialnym Planie Sprawiedliwej Transformacji WSL, wykorzystanie OZE, zgodność z regionalnymi specjalizacjami technologicznymi wskazanymi w Programie Rozwoju Technologii Województwa Śląskiego, nowe rynki zbytu, zielona gospodarka, utworzenie nowych i utrzymanie miejsc pracy, wykorzystanie dobrych praktyk w zakresie transformacji
Wartość projektu: 11 381 500,00 zł
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 5 773 922,50 zł

Tytuł projektu: Wprowadzenie na rynek innowacyjnego filcu samoprzylepnego z przeznaczeniem jako dystans ochronny podczas transportu i magazynowania stolarki okienno-drzwiowej.
Program: Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2014 –2020
Poddziałanie: 3.2 Innowacje w MŚP
Cele i efekty: Przedmiotem projektu jest wdrożenie linii technologicznej, składającej się z linii do sztancowania materiałów samoprzylepnych o zróżnicowanej grubości i twardości oraz wysokowydajnej maszyny do cięcia wzdłużnego. Realizacja projektu pozwoli na wdrożenie innowacyjnego produktu jakim będzie filcowy separator wykorzystywany przy transporcie lub składowaniu stolarki okiennej i drzwiowej, z potencjalnym wykorzystaniem również przy innych grupach elementów (np. szyby i lustra, stolarka meblowa, części karoserii lub płaskie obudowy).
Wartość projektu: 1 402 200,00 zł
Wkład Funduszy Europejskich: 513 000,00 zł

Tytuł projektu: Utrzymanie i wzrost konkurencyjności dzięki zastosowaniu rozwiązań optymalizujących koszty oraz zwiększających bezpieczeństwo prowadzenia działalności w dobie pandemii, a także poprzez wdrożenie nowych produktów do oferty firmy.
Program: Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2014 –2020
Poddziałanie: 3.2 Innowacje w MŚP
Cele i efekty: Celem przedsięwzięcia jest utrzymanie miejsc pracy oraz utrzymanie i wzrost konkurencyjności przedsiębiorstwa dzięki wdrożeniu nowych, innowacyjnych produktów. Efekty projektu: w prowadzenie nowych rozwiązań organizacyjnych lub marketingowych umożliwiających utrzymanie konkurencyjności przedsiębiorstwa; redukcja kosztów dot. energii elektrycznej zużywanej w firmie; skrócenie procesu produkcyjnego oraz krótsze terminy realizacji produkcji/zleceń; zwiększenie precyzji w procesie produkcyjnym/świadczenia usług; adekwatna odpowiedź na niskie nasycenie rynku podobnymi produktami na rynku; wpływ na rozwój powiatu; poprawa BHP.
Wartość projektu: 899 300,00 zł
Wkład Funduszy Europejskich: 621 350,00 zł

Tytuł projektu: Wprowadzenie innowacji produkcyjno – produktowej materiałów przylepnych i przyczepnych poprzez zastosowanie techniki cięcia przez przewijanie oraz automatycznego szpulowania (nawijania krzyżowego).
Program: Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2014 -2020
Poddziałanie: 3.2 Innowacje w MŚP
Cele i efekty: Celem przedsięwzięcia jest wdrożenie do działalności produkcyjnej innowacji w skali świata dzięki zastosowaniu techniki cięcia przez przewijanie oraz automatycznego szpulowania (nawijania krzyżowego). Efekty projektu: w prowadzenie nowych rozwiązań organizacyjnych umożliwiających utrzymanie konkurencyjności przedsiębiorstwa; redukcja kosztów prowadzenia działalności; skrócenie procesu produkcyjnego oraz krótsze terminy realizacji produkcji/zleceń; zwiększenie precyzji w procesie produkcyjnym/świadczenia usług; adekwatna odpowiedź na niskie nasycenie rynku podobnymi produktami na rynku; wpływ na rozwój powiatu; poprawa BHP.
Wartość projektu: 1 851 150,00 zł
Wkład Funduszy Europejskich: 677 250,00 zł

„Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby”
Beneficjent: EKO-TECH Marek Jelonek
Rozwój przedsiębiorstwa EKO-TECH Marek Jelonek poprzez inwestycję w celu wprowadzenia na rynek nowych produktów.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013
„Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl