Eko-tech Converting Company - Taśmy tłumiące dźwięk i wibracje

Taśmy tłumiące dźwięk i wibracje

W dzisiejszych czasach konsumenci stawiają coraz wyższe oczekiwania, w stosunku do  kupowanych produktów. Wydajność i niezawodność zawsze były ważne, jednak teraz klienci oczekują bardziej eleganckich projektów, a w przypadku urządzeń i sprzętu codziennego użytku również cichszej pracy. Odpowiadając na to zapotrzebowanie, projektanci i twórcy produktów, począwszy od samochodów, poprzez ich wyposażenie, czy urządzenia wyposażenia domu, polegają na rozwiązaniach z rynku technicznych materiałów samoprzylepnych. Ich celem jest produkcja nie hałasujących produktów.

Irytujące odgłosy

Niepożądane dźwięki typu: brzęczenie, piszczenie, grzechotanie często powodowane są wibracjami. W  wielu przypadkach, jeśli nie zostaną zniwelowane, nie tylko się pogorszą, ale mogą doprowadzić do awarii produktu, pęknięć czy zniszczenia struktury.

Główne przyczyny wibracji to:

– Brak równowagi pomiędzy częściami ruchomymi,

– Luźne elementy łączące, spoiny,

– Zużycie materiału,  powodowane starzeniem się produktu,

– Szczeliny między dwiema powierzchniami,

– Rozszerzanie i kurczenie się materiałów pod wpływem temperatury,

– Odkształcanie się struktur pojazdów, urządzeń czy budynków, co prowadzi do nierównomiernego dopasowania  elementów typu drzwi czy okna.

Jak rozproszyć te irytujące dźwięki?

Korzystając z rozwiązań dostępnych w Eko-tech, dobra wiadomość jest taka, że wiele z tych irytujących hałasów – problemów z wibracjami można łatwo rozwiązać. Oferujemy szeroką gamę taśm, folii i pianek jedno- lub dwustronnie samoprzylepnych, które gwarantują wysoką skuteczność. Są one z powodzeniem stosowane do tłumienia dźwięku i drgań w przemyśle motoryzacyjnym, morskim, lotniczym, elektronicznym i budowlanym. Wszystko zależy od odpowiedniego wyboru materiałów, adekwatnych do problemów z wibracjami.

NOWA LINIA PRODUKTÓW TŁUMIĄCYCH WIBRACJE I HAŁAS

Tesa stworzyła nową serię produktów Tesa 603xx  BSR (Buzz, Squeak and Rattle), chroniących przed hałasem, wibracjami i brzęczeniem.  Ta dwustronnie klejąca taśma, bazuje na trzech surowcach PET,  tkaninie PA i kleju LOW VOC. Posiada specjalny atest motoryzacyjny

Wszystkie produkty oferują:

  • Ultra – NISKA ZAWARTOŚĆ LZO (Lotnych Związków Organicznych),
  • Dobre właściwości tłumienia hałasu i tarcia,
  • Zatwierdzenia przez różnych producentów OEM z branży motoryzacyjnej.

Jak możemy stworzyć docelowe rozwiązanie dedykowane Twoim potrzebom?

Eko-tech Sp. z o. o. Sp. k. posiadając w strukturach TESA status Platynowego Konwertera  stworzy prawie każde rozwiązanie według pomysłu klienta, w zakresie tłumienia hałasu. Wspieramy naszych klientów kilkoma możliwościami konwertingu surowców. Nasze zaplecze stanowią maszyny sztancujące DIE-CUT, KISS-CUT, lasery czy plotery CNC. W zakresie naszych możliwości są małe detale – nawet 2 mm x 2 mm – do ogromnych użytków o wymiarach do 2000 mm x 3000 mm.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami: tel. 34 3578 624 | info@eko-tech.biz