Enimac
Enimac
Enimac XT Light

Maszyny do nakładania taśm

EKO-TECH od lat wyznacza trendy w dziedzinie przemysłowych rozwiązań samoprzylepnych dostarczając znane i uznane taśmy samoprzylepne, produkty 3M i tesa, rzepy przemysłowe firmy Gottlieb Binder czy dyspensery elektroniczne japońskiej firmy YAESU.

Jest Nam niezmiernie miło poinformować o rozpoczętej współpracy z firmą ENIMAC, uznanego producenta maszyn i aplikatorów do nakładania taśm samoprzylepnych.

Maszyny ENIMAC podzielone są wg. sposoby przeznaczenia oraz wymagań samych klientów – pod kątem możliwości technicznych czy produktywności.

Najważniejszą zaletą oferty ENIMAC to standardowe maszyny z serii Xtreme Light oraz Xtreme Pro, które to same w sobie już – bez dodatkowej konfiguracji – obsługują większość dostępnych taśm samoprzylepnych – jednostronnych i dwustronnych – o szerokim zakresie szerokości. Każda maszyna wyposażona jest w dwa aplikatory taśm – o wybranej szerokości maksymalnej. Aplikatory umożliwiają nakładanie taśm o pasującej szerokości – dwóch taśm na jednym aplikatorze – określać odpowiednie odstępy między paskami taśm na materiale.

Maszyny przeznaczone są przede wszystkim dla klientów:

  • Poligrafii i reklamy

  • Producentów opakowań oraz opakowań e-commerce

  • Producentów kopert tekturowych

  • Wszelakich zastosowań w których automatyzacja procesu może stanowić ważny element rozwoju projektu.

Dostępna jest gama akcesoriów i elementów wyposażenia dodatkowego – jak np. automatyczny podajnik materiału czy rozwijak szpul przemysłowych.

Aplikatory do nakładania taśm ENIMAC to urządzenia, które nie tylko stanowią integralną część maszyn aplikujących Xtreme Light, Xtreme Pro czy XT-Cartesian. Mogę one także zostać użyte do integracji z innymi już istniejącymi maszynami czy projektowanymi rozwiązaniami – gdzie jednym z elementów stanowi aplikator do taśmy z automatycznym i sterowanym odcinaniem odcinków.

Zakres stosowanych szerokości taśm to minimum 3mm a maksymalnie 200mm przy maksymalnej średnicy taśmy do nawet 400mm. Aplikatory umożliwiają stosowanie kilku taśm obok siebie na jednym urządzeniu. Są one także integrowane do ramienia Cobotowego.

Zapraszam do Kontaktu.