Monta

EKO – TAŚMY Najwyższy czas na zmianę!

W EKO-TECH dbamy o przetwarzanie zrównoważonych produktów, co oznacza, że ​​aspekty środowiskowe zawsze stawiamy na pierwszym miejscu. Dotyczy to w wielu aspektów: materiałów, z których korzystamy, źródła ich pochodzenia, cyklu dystrybucji i końca życia produktów. Pracujemy z materiałami przyjaznymi dla środowiska, które są prostsze w ponownym użyciu i przetworzeniu, co wydłuża ich żywotność i zapobiega wyrzucaniu na wysypiska.

Naszym celem jest, aby WSZYSTKIE nasze towary były produkowane z materiałów nadających się do recyklingu i/lub biodegradowalnych w celu zmniejszenia obciążeń na środowisko, od początku życia produktu do jego końca lub likwidacji.

Dlatego współpracujemy z firmami, dla których ochrona środowiska jest równie ważna jak dla nas.

Tesa® jeden z naszych wiodących dostawców to firma, która na pierwszym planie stawia kwestie ochrony środowiska.

Kryteria zrównoważonego rozwoju taśm pakowych

Odpowiedzialne zarządzanie zasobami

Pochodzenie składników z recyklingu

Rozwiązania końca cyklu życia produktów

Surowce odnawialne

Zmniejszona emisja CO2

Monta

Zrównoważona taśma opakowaniowa

Niezależnie od nazwy, taśma pakowa, taśma do pakowania czy taśma do wysyłki, musi ona być solidna i trwała. Eko-taśma oferując wszystkie zalety każdego innego rodzaju taśmy pakowej, dodatkowo może być poddana recyklingowi – często jeszcze znajdując się na opakowaniu.

Eko-tech Converting Company - Taśma papierowa aktywowana wodą
Eko-tech Converting Company - Taśma Papierowa aktywowana wodą

Taśmy pakowe papierowe

Taśmy pakowe papierowe – przyjazne dla środowiska samoprzylepne lub z klejem aktywowanym wodą taśmy papierowe są doskonałą alternatywą dla taśm polipropylenowych i winylowych, zapewniając ten sam poziom zamknięcia, uszczelnienia i ochrony, a jednocześnie nadając się do recyklingu. Zastosowany klej jest również bezpieczny dla środowiska.

Dodatkowym argumentem do przejścia na taśmę papierową jest fakt, że bardzo dobrze przykleja się do wszelkiego rodzaju kartonów. Dzięki temu, że jest wytwarzana z zasobów odnawialnych i wykorzystuje klej z naturalnego kauczuku, może być poddawana przetworzeniu wraz z opakowaniem, na którym się znajduje, eliminując kosztowny proces jej usuwania.

Taśmy pakowe z tworzywa sztucznego – to w tym przypadku materiały ulegające biodegradacji lub wyprodukowane z surowców pochodzących z recyklingu. Nie będąc tak bardzo przyjazne dla środowiska jak te wykonane z papieru, nadal mają duży wkład w jego ochronę. Biodegradowalność oznacza tu szybszy i łatwiejszy naturalny rozkład w porównaniu ze standardowymi taśmami. Wykonane są w 100% z przetworzonego plastiku bez PVC i rozpuszczalników. Często bazują na PLA – kwasie polimlekowym, zwanym również poli (kwasem mlekowym) lub polilaktydem. Jest to popularny plastik produkowany głównie z surowców odnawialnych, takich jak trzcina cukrowa, skrobia i kukurydza.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami: tel. 34 3578 624 | info@eko-tech.biz